Nie można już odkładać na później

Kucharz

Ma się pomysł, może nazwane marzeniem, a jeżeli da się to zrobić, to nie jest to bujanie w obłokach, lecz pomysł na siebie, na swoją przyszłość, jak i na spokojną emeryturę. Jeżeli boisz się, ponieważ to jest tylko pomysł, tylko szybka myśl, która ci się spodobała, a było takich wiele, może za dużo, żeby myśleć o takich poważnie.

Ale nie można lekceważyć siebie i swoich możliwości, jeśli akurat ten pomysł nie był niemożliwy? Może akurat ten był do zrobienia. Nawet, jeżeli Ci się to przyśniło, ale spodobało i tak bardzo chciałbyś lub chciała to osiągnąć, to idź w to. Może być to Twój pomysł na siebie, jak i na swoją przyszłą rodzinę.

Może jest to akurat to, co polubisz, a może nawet pokochasz? Warto próbować. A jeśli boisz się za bardzo, ponieważ jeszcze tego nie próbowałeś i jest to kompletnie obce jak i inne, różniące się od Ciebie o wiele, przynajmniej sprawdź. Pochodź, popytaj się, poczytaj o tym, może jednak? Jeżeli jest to pomysł, który można zakwalifikować, jako marzenie, to warto podążać za marzeniem i robić to, co kochasz. A może łatwo pokochasz to i trudności wcale nie będą dla Ciebie trudne, będzie to śmieszne i warto będzie iść dalej. Co zrobisz, jak za kilka lat zobaczysz, że na takim stanowisku mogłeś być? Przysłowiowe plucie sobie w brodę nic już nie da. Lepiej żałować teraz kilku drobnych rzeczy, na przykład kilku wydatków, niż później żałować, że tego się nie zrobiło i nic się nie ma na swoją starość. Można podać przykład- mężczyzna, boi się o to, jak będzie wyglądał w oczach kolegów za kuchnią i w fartuchu. Mieć własną restaurację to coś niesamowitego i nie zależnego od płci, czy lat, przeznaczone dla każdego, więc czemu nie?

Jak radzić sobie z przeciwnościami?

Jeśli jest to początek, a już wszystko się psuje? Trzeba się wspomóc. Części do urządzeń hendi to części zamienne do maszyn stosowanych w gastronomi. Więc, jeżeli coś się popsuje, to łatwo i szybko można kupić zamiennie części do urządzeń hendi, wtedy wszystko już będzie na spokojnie i wróci do normy. Tak można rozwijać firmę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *