Dysza do taboretu gazowego do wymiany

Kuchenka gazowa

Każdy kucharz, który spotkał się z koniecznością przygotowywania większych ilości dań, tak zwanych jednogarnkowych, z pewnością docenia i na własnej skórze przekonał się o tym, jak ważną częścią jest dysza do taboretu gazowego.

Taka, która działa prawidłowo i daje silny, stabilny płomień, który łatwo kontrolować. Za każdym razem, gdy istnieje konieczność ugotowania dania w dużym garnku i to niezależnie do tego, czy ma być to:

  • zupa,
  • gulasz/potrawka,
  • czy kasza/ryż/makaron w dużych ilościach.

To taboret do podgrzewania i gotowania, jest wspaniałym rozwiązaniem. Mając do dyspozycji takie urządzenie, nie musimy się zbytnio ograniczyć przy wyborze naczynia do gotowania/podgrzewania. Możemy w tej kwestii mocno sobie pofolgować i puścić wodze fantazji. Kolejnym plusem tego rozwiązania, jest jego mobilność. Możemy ustawić go akurat w tym miejscu, gdzie będzie nam najwygodniej. Nie wymaga on specjalnych instalacji i skomplikowanej aparatury pomocniczej. Wystarczy podłączyć go do źródła paliwa (do butli z gazem) i stanowisko pracy jest już gotowe. Także proces czyszczenia urządzenia jest bardzo prosty i nieskomplikowany, a liczba części jest sprowadzona do absolutnego minimum. Jedną nielicznych części, których zabrudzenie może powodować problemy, jest dysza do taboretu gazowego. Jeżeli zostanie zatkana, to nie będzie działać prawidłowo. Taki taboret, można traktować, jako mocno uproszczoną pod względem ilości części kuchenkę gazową, wyposażoną w jeden, duży palnik o wielkiej mocy.

Palnik pali nierówno, co robić?

W omawianym urządzeniu mamy właściwie dwa elementy eksploatacyjne:

  • dysza do taboretu gazowego,
  • zawór dopływu gazu.

Dysza do taboretu gazowego, może z czasem ewentualnie ulec zużyciu, ze względu na niedokładne czyszczenie, czy przypadkowe uszkodzenia mechaniczne, powstałe w czasie pracy. Jest to element odporny, ale dość precyzyjny i z tego względu niewielkie uszkodzenia, mogą skutkować nieprawidłową pracą. Na szczęście jest to element w miarę tani i łatwy do wymiany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *